theadanews.com - Ada, Oklahoma

October 3, 2013

Local Softball and Baseball Playoff Schedules


www.theadanews.com

Ada —

LOCAL PLAYOFF SCHEDULES

SOFTBALL

CLASS 4A DISTRICT

At Byng

Thursday, Oct. 3

Game 1: Ada vs. Byng, 3 p.m.

Game 2: Ada vs. Byng, 4:40 p.m.

Game 3: If-necessary, 6 p.m.

 

CLASS A REGIONAL

At Stonewall

Thursday, Oct. 3

Game 1: Stonewall vs. Ringling, Noon.

Game 2: Healdton vs. Maud, 2 p.m.

Game 3: Loser Game 1 vs. Loser Game 2, 4 p.m.

Game 4: Winner Game 1 vs. Winner Game 2, 6 p.m.

Friday, Oct. 4

Game 5: Loser Game 4 vs. WInner Game 3, Noon.

Game 6: Winner Game 4 vs. Winner Game 5, 2 p.m.

Game 7: If-necessary, 4 p.m.

 

CLASS A REGIONAL

At Roff

Thursday, Oct. 3

Game 1: Roff vs. Weleetka, Noon.

Game 2: Rock Creek vs. Allen, 2 p.m.

Game 3: Loser Game 1 vs. Loser Game 2, 4 p.m.

Game 4: Winner Game 1 vs. Winner Game 2, 6 p.m.

Friday, Oct. 4

Game 5: Loser Game 4 vs. WInner Game 3, Noon.

Game 6: Winner Game 4 vs. Winner Game 5, 2 p.m.

Game 7: If-necessary, 4 p.m.

 

 

CLASS 2A REGIONAL

At Konawa

Thursday, Oct. 3

Game 1: Konawa vs. Tushka, Noon.

Game 2: Cyril vs. Silo, 2 p.m.

Game 3: Loser Game 1 vs. Loser Game 2, 4 p.m.

Game 4: Winner Game 1 vs. Winner Game 2, 6 p.m.

Friday, Oct. 4

Game 5: Loser Game 4 vs. WInner Game 3, Noon.

Game 6: Winner Game 4 vs. Winner Game 5, 2 p.m.

Game 7: If-necessary, 4 p.m.

 

CLASS B REGIONAL

At Red Oak

Thursday, Oct. 3

Game 1: Red Oak vs. Oaks Mission, Noon.

Game 2: Tupelo vs. McCurtain, 2 p.m.

Game 3: Loser Game 1 vs. Loser Game 2, 4 p.m.

Game 4: Winner Game 1 vs. Winner Game 2, 6 p.m.

Friday, Oct. 4

Game 5: Loser Game 4 vs. WInner Game 3, Noon.

Game 6: Winner Game 4 vs. Winner Game 5, 2 p.m.

Game 7: If-necessary, 4 p.m.

 

CLASS B REGIONAL

At Okarche

Thursday, Oct. 3

Game 1: Okarche vs. Ft. Cobb-Broxton, Noon.

Game 2: Asher vs. Geronimo, 2 p.m.

Game 3: Loser Game 1 vs. Loser Game 2, 4 p.m.

Game 4: Winner Game 1 vs. Winner Game 2, 6 p.m.

Friday, Oct. 4

Game 5: Loser Game 4 vs. WInner Game 3, Noon.

Game 6: Winner Game 4 vs. Winner Game 5, 2 p.m.

Game 7: If-necessary, 4 p.m.

 

BASEBALL

CLASS A REGIONAL

At Byng

Thursday, Oct. 3

Game 1: Byng vs. Wister, Noon.

Game 2: Latta vs. Tushka, 2:30 p.m.

Game 3: Winner Game 1 vs. Winner Game 2, 5 p.m.

Friday, Oct. 4

Game 4: Loser Game 1 vs. Loser Game 2, 2:30 p.m.

Game 5: Winner Game 4 vs. Loser Game 3, 5 p.m.

CLASS B REGIONAL

At Asher

Thursday, Oct. 3

Game 1: Asher vs. Moss, 1 p.m.

Game 2: Stuart vs. Varnum, 3:30 p.m.

Game 3: Winner Game 1 vs. Winner Game 2, 6 p.m.

Friday, Oct. 4

Game 4: Loser Game 1 vs. Loser Game 2, 11 a.m.

Game 4: Loser Game 1 vs. Loser Game 2, 1:30 p.m.

 

CLASS A REGIONAL

At Dale

Thursday, Oct. 3

Game 1: Dale vs. Glencoe, 2 p.m.

Game 2: Roff vs. Preston, 4 p.m.

Game 3: Winner Game 1 vs. Winner Game 2, 5 p.m.

Friday, Oct. 4

Game 4: Loser Game 1 vs. Loser Game 2, Noon.

Game 5: Winner Game 4 vs. Loser Game 3, 2 p.m.