theadanews.com - Ada, Oklahoma

April 16, 2013

High School Softball Disttrict Pairings


The Ada News

Ada — 2013 Spring Softball District Pairings

Host Site Is Listed First

CLASS 5A

1.Blanchard, Weatherford, Bridge Creek

2.Cache , Riverside, Lindsay

3.Purcell, Marietta

4. Little Axe, Newcastle, Harding Charter Prep

5.Chandler, Perkins-Tryon, Bethel

6. Meeker, Prague, Seminole

7.Sulphur, Byng, Dickson

8.Kingston,Valliant, Madill

9.Antlers, Hugo, Atoka

10. Holdenville , Eufaula, Wilburton

11.Henryetta, Checotah, Stigler

12. Morris, Vian, Keys (Parkhill)

13.Locust Grove, Sequoyah (Tahlequah), Jay

14.Roland, Muldrow, Heavener

15.Okemah, Bristow, Kellyville

16 Berryhill, Sperry, Blackwell

 

CLASS 4A

1.Mangum, Sayre, Frederick

2.Cordell, Hobart, Hinton

3.Lexington, Community Christian, Luther

4.Washington, Rush Springs, Dibble

5.Dale, Crooked Oak, Wewoka

6.Crescent, Watonga, Wellston

7.Chisholm, Hennessey, Tonkawa

8.Davis, Ringling, Silo

9.Calera, Colbert, Talihina

10.Panama, Tushka, Central (Sallisaw)

11.Warner, Quinton, Hulbert

12.Salina, Colcord, Oktaha

13.Fairland, Liberty, Wyandotte

14.Stroud, Haskell, Mounds

15.Wister, Coalgate, Pocola

16.Latta, Konawa, Hartshorne

 

CLASS 3A

1.Thomas-Fay-Custer, Merritt, Mooreland

2.Hydro-Eakly, Burns Flat-Dill City, Fairview

3.Navajo, Central (Marlow), Hollis

4.Empire, Snyder, Healdton

5.Amber-Pocasset, Fletcher, Minco

6.Apache, Carnegie, Cashion

7.Pioneer-Pleasant Vale, Morrison, Oklahoma Bible Academy

8.Wayne, Ninnekah, Vanoss

9.Allen, Stratford, Wetumka

10.Rock Creek, Caddo, Wilson

11.Depew, Ripley, Kiefer

12.Preston, Dove Science (Tulsa), Okay

13 Crowder, Canadian, Gore

14 Keota, Porum, Watts

15 Howe, Gans, Ft. Towson

16 Rattan, Clayton, Wright City



CLASS 2A

1 .Ringwood, Drummond, Okeene, Fargo/Gage

2. Arapaho, Cheyenne/Reydon, Canute, Geary

3. Binger-Oney, Sentinel, Union City, Oklahoma Christian Academy

4. Ft. Cobb-Broxton, Verden, Cyril, Alex

5. Chattanooga,Tipton, Blair

6. Waurika, Indiahoma, Turner

7. Roff, Elmore City-Pernell, Macomb

8. Maud, Bowlegs, Strother, Moss

9. Davenport, New Lima, Agra, Glencoe

10. Barnsdall, Frontier, Welch, Oaks

11. Dewar, Wilson (H), Webbers Falls, Olive

12. Weleetka, Mason, Indianola, Stonewall

13. Stuart, Kiowa, Haileyville, Cameron

14. Soper, Boswell, Achille, Smithville

15. Okarche, Calumet, Waukomis, Cimarron

16.Pond Creek-Hunter, Kremlin-Hillsdale, Covington-Douglas, Garber

CLASS A

1. Shattuck, Vici, Forgan, Buffalo

2. Duke, Hammon, Eldorado, Olustee

3. Lookeba-Sickles, Grandfield, Mt. View-Gotebo, Gracement

4. Geronimo, Cement, Big Pasture, Temple

5. Leedey, Granite, Corn Bible Academy, Dover

6. Waynoka, Arnett, Timberlake

7. Shidler, Copan, Mulhall-Orlando, Coyle

8. Braggs, Prue, Cave Springs, Oilton

9. Varnum, Butner, Schulter, Midway

10. Asher, Wanette, Earlsboro, Sasakwa

11. Tupelo, Calvin, Stringtown

12. Caney, Mill Creek, Coleman, Wapanucka

13. Bennington, Victory Life Academy, Thackerville

14. Eagletown, Battiest

15. Red Oak, Whitesboro

16.Buffalo Valley, McCurtain, Pittsburg