CLASS 6A

Championship

Jenks (13-0) vs. Union (12-1) Friday, 7:30 p.m. at Oklahoma State

Semifinals

Jenks 75, Owasso 28

Union 48, Lawton 41 (2 OT)

Quarterfinals

Owasso 16, Westmoore 6

Jenks 57, Lawton Ike 7

Lawton 35, Broken Arrow 21

Union 58, Edmond North 17

CLASS 5A

Championship

Tulsa Washington (12-1) vs. Tulsa East Central (12-1) Saturday, 1 p.m. at Oklahoma State

Semifinals

Tulsa Washington 38, Guthrie 11

Tulsa East Central 30, Lawton Mac 15

Quarterfinals

Guthrie 27, Coweta 3

Tulsa Washington 23, Deer Creek 0

Lawton Mac 48, McAlester 8

Tulsa East Central 21, Carl Albert 14

CLASS 4A

Championship

Douglass (11-2) vs. Wagoner (13-0) Saturday, 7:30 p.m. at Oklahoma State

Semifinals

Wagoner 41, Catoosa 10

Douglass 38, Broken Bow 0

Quarterfinals

Catoosa 21, Clinton 19

Wagoner 46, Glenpool 0

Douglass 41, Oologah 3

Broken Bow 33, Elgin 13

CLASS 3A

Semifinals

Kingfisher (9-3) vs. Metro Christian (10-3) Saturday, 1 p.m. at Putnam City

Heritage Hall (13-0) vs. Bethany (10-3) Saturday, 7:30 p.m. at Putnam City

Quarterfinals

Metro Christian 42, Anadarko 33

Kingfisher 49, Beggs 21

Bethany 9, Cascia Hall 7

Heritage Hall 49, Spiro 30

CLASS 2A

Semifinals

Davis (11-1) vs. Colcord (11-2) Saturday, 1 p.m. at Bixby

Hennessey (10-3) vs. Millwood (13-0) Saturday, 1 p.m. at Yukon

Quarterfinals

Colcord 48, Washington 36

Davis 21, Lincoln Christian 7

Millwood 31, Stroud 7

Hennessey 49, Commerce 17

CLASS A

Semifinals

Thomas (12-1) vs. Woodland (12-0) Friday, 7:30 p.m. at Enid

Morrison (10-3) vs. STRATFORD (10-2) Friday, 7:30 p.m. at Moore High School

Quarterfinals

Thomas 28, Wynnewood 14

Woodland 38, Velma-Alma 22

Morrison 35, Cashion 28

Stratford 27, Crescent 17

Second Round

Thomas 47, Mangum 21

Wynnewood 34, Foyil 14

Velma-Alma 28, Okeene 14

Woodland 40, Elmore City 8

Morrison 27, Wayne 26

Cashion 25, Ringling 16

Stratford 21, Afton 14

Crescent 47, Carnegie 21

CLASS B

Championship

Wetumka (11-2) vs. Cherokee (13-0) Saturday, 7:30 p.m. at Stillwater High School

Semifinals

Cherokee 46, Dewar 12

Wetumka 32, Kiefer 14

Quarterfinals

Cherokee 38, Caddo 32

Dewar 45, Fox 6

Wetumka 42, Davenport 20

Kiefer 14, Laverne 8

CLASS C

Championship

Shattuck (11-1) vs. DC-Lamont (12-0) Saturday, 1 p.m. at Stillwater High School

Semifinals

DC-Lamont 20, Forgan 0

Shattuck 20, Covington-Douglas 14

Quarterfinals

Forgan 40, Timberlake 6

DC-Lamont 40, Temple 6

Covington-Douglas 28, Tipton 22

Shattuck 46, Maud 0

This Week's Circulars