Area Softball and Baseball Schedules

SOFTBALL

Thursday, Aug. 9

Konawa vs. Savanna, 12:30 p.m.; Latta vs. Tecumseh, 1:45 p.m.; Tecumseh vs. Savanna, 3 p.m., Ada vs. Latta, 4:15 p.m.; Ada vs. McLoud, 5:30 p.m.; Coalgate vs. McLoud, 6:45 p.m.; Coalgate vs. Konawa, 8 p.m. at Konawa.

Byng vs. Seminole, 1:45 p.m.; Seminole vs. Maud, 3 p.m.; Cleveland vs. Maud, 4:15 p.m.; Sulphur vs. Stroud, 5:30 p.m.; Stroud vs. Cleveland, 6:45 p.m.; Byng vs. Sulphur. 8 p.m. at Byng.

Roff, Tupelo at Moss Tournament, TBA.

Friday, Aug. 10

Konawa vs. Tecumseh, 12:30 p.m.; McLoud vs. Tecumseh, 1:45 p.m.; Latta vs. McLoud, 3 p.m.; Savanna vs. Coalgate, 4:15 p.m.; Ada vs. Coalgate, 5:30 p.m.; Latta vs. Savanna, 6:45 p.m.; Ada vs. Konawa, 8 p.m. at Konawa.

Byng vs. Maud, 12:30 p.m.; Maud vs. Stroud, 3 p.m.; Stroud vs. Seminole,. 4:15 p.m.; Sulphur vs. Cleveland, 5:30 p.m.; Sulphur vs. Seminole, 6:45 p.m.; Byng vs. Cleveland, 8 p.m. at Byng.

Asher at Calvin, 6 p.m.

BASEBALL

Thursday, Aug. 9

Asher vs. Okarche, noon; Roff vs. Latta, 2 p.m.; Dale vs. Oktaha, 4:30 p.m.; Rattan vs. Dale JV, 6:30 p.m. at Dale Tournament..

Byng at Vanoss, 4:30 p.m.

Rock Creek at Stonewall, 4 p.m.

Silo at Tupelo, 4 p.m.

Friday, Aug. 10

Stonewall at Moss, 4 p.m.

Vanoss at Wapanucka, 4 p.m.

Tushka at Tupelo, 4 p.m.

Saturday, Aug. 11

Byng at Red Oak Festival, 2 p.m. & 4 p.m.

2012 Tupelo Baseball and Softball Schedules

TUPELO LADY TIGERS

Head Coach: Missy Rogers

AUGUST

9    at Moss Tournament

13    at Maud, 4;30 p.m.

14    ALLEN, 5 p.m.

16    TUPELO TOURNAMENT

21    at Roff, 5 p.m.

23    SILO, 5:30 p.m.

24    at Atoka Festival, 4 p.m.

27    at Kiowa, 5:30 p.m.

28    at Latta, 4 p.m.

30    at Tushka Festival, 4 p.m.

31    COLEMAN, 5 p.m.

SEPTEMBER

4    at Roff Tournament

10    at Stuart, 4:30 p.m.

11    at Stonewall, 4:30 p.m.

14    WANETTE, 5:30 p.m.

17    at Stratford Festival, 5 p.m.

24    TUSHKA, 4:30 p.m.

———o———

TUPELO TIGERS

Head Coach: Clay Weller

AUGUST

9    SILO, 4 p.m.

10    TUSHKA, 4 p.m.

13    at Calera, 4 p.m.

14    VARNUM, 4 p.m.

16    TUPELO TOURNAMENT

20    at Latta, 4 p.m.

21    at Rock Creek, 4:30 p.m.

24    DALE, 4:30 p.m.

27    COLEMAN, 4 p.m.

28    at Colbert, 4:30 p.m.

30    at Latta Tournament, TBA.

SEPTEMBER

4    Asher, 4:30 p.m.

6    at Silo Tournament

10    STUART, 4 p.m.

11    at Roff, 4:30 p.m

14    at Stonewall, 4 p.m.

17    at Dale, 4:30 p.m.

24    at Byng, 4 p.m.

 

This Week's Circulars